MENU

Podporují nás

Ing. Arch. Miroslav Řepa

Ing. Arch. Miroslav Řepa

Ing. Arch. Miroslav Řepa (* 24. února 1930 Pardubice) je český architekt.

„Jsem patriot našeho města a jsem rád, když vidím mladou generaci, které záleží na odkazu předků, zachování architektonického dědictví, a především jeho rozvoji. Takovým příkladem je pro mě investice například do Automatických Mlýnů nebo rekonstrukce Letního stadionu. To všechno vidím v týmu kolem Jakuba Rychteckého a Lídy Ministrové. Byť bych jim mohl být otcem i dědou, tak si s nimi velmi dobře rozumím a věřím jim, často spolu řadu témat diskutujeme, “ říká Miroslav Řepa, jehož otec Karel navrhl celou řadu budov ve městě včetně hlavního nádraží, již zmiňovaného letního stadionu či současné potravinářské školy a bývalého kina JAS.

Roku 1949 zakončil studia na Reálném gymnáziu a následně pokračoval na pražské Vysoké škole architektury a pozemního stavitelství, kterou ukončil roku 1953, a poté ještě navštěvoval Akademii výtvarných umění. Po studiích pracoval se svým otcem Karlem, ale pak nastoupil do pardubického Vojenského projektového ústavu.

Roku 1965 uspěl spolu s akademickým architektem Vladimírem Pýchou v soutěži na návrh československého pavilonu pro Světovou výstavu 1967 v Montréalu. Pak Řepa navrhl divadlo Laterna Magika na Světové výstavě 1970 v Ósace a na Světové výstavě 1992, která se konala ve španělské Seville, působil ve funkci technického ředitele československého pavilónu.

Vedle toho se během sedmdesátých let 20. století podílel na rekonstrukcích tehdejšího Smetanova divadla a Národního divadla. Mezi roky 1984 a 1991 pak na předchozí práci navázal návrhem a provedením rekonstrukce pražského Stavovského (tehdy Tylova) divadla. Dále ve Zlíně místní Městské divadlo nejen navrhl, ale také postavil. Mezi Řepovy realizace patří spolu s Lubošem Drimlem podoba vnitřních prostor pardubického Interhotelu Labe nebo výstavní síň Ideon ve stejném městě.

JUDr. Martin Netolický, Ph. D.

JUDr. Martin Netolický, Ph. D.

JUDr. Martin Netolický, Ph. D. (* 22. září 1982 Ústí nad Orlicí) je hejtman Pardubického kraje a místopředseda ČSSD.

 
 
„Stejně jako naše 3PK – Pro prosperující Pardubický kraj, tak i Žijeme Pardubice je založeno na lidech, kteří mají ve svém okolí velmi dobré jméno, ve svých profesích něco dokázali a záleží jim na rozvoji města, ve kterém žijí. Proto jsme se s Jakubem Rychteckým domluvili na naší podpoře a spolupráci pro podzimní komunální volby.“

JUDr. Martin Netolický, Ph. D. je od roku 2012 hejtmanem Pardubického kraje. Narodil se 22. září 1982 v Ústí nad Orlicí. Po maturitě na gymnáziu Česká Třebová vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity, posléze zde absolvoval i doktorské studium. V roce 2006 byl poprvé zvolen do zastupitelstva města Česká Třebová. Od roku 2008 je členem Zastupitelstva Pardubického kraje. V roce 2011 byl zvolen do funkce uvolněného člena rady Pardubického kraje pro oblast zdravotnictví a následující rok potom hejtmanem Pardubického kraje. Na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci se několik let věnoval pedagogické činnosti na Katedře správního práva a správních věd a na Katedře finančního práva. Je svobodný, k jeho zálibám patří lyžování, cyklistika, amatérské divadlo a historie.

Pavel Stara, DiS.

Pavel Stara, DiS.

Pavel Stara, DiS. je manažerem Sportovního parku Pardubice a částečným majitelem BK Pardubice.

„Jakuba Rychteckého znám jako pracovitého člověka, který se vždy snaží najít to nejlepší řešení. Politika je umění kompromisu a zároveň i profese, kterou musíte mít rádi. Jakub ji dělá skvěle a s komunální politikou má obrovské zkušenosti. Jsem apolitický člověk, a i z tohoto pohledu Jakub splňuje všechny předpoklady. Mám s ním skvělé zkušenosti díky naší spolupráci na Sportovním parku Pardubice, Dukle sportovní a práci ve sportovní komisi Rady města Pardubic.“

Pavel Stara se narodil v Ledči nad Sázavou, kde vystudoval gymnázium. Poté pokračoval na vyšší odbornou školu ATVS Palestra, odkud si odnesl titul DiS. Ze sportovního marketingu a managementu.

V roce 1998 se na čtyři roky stal ředitelem pražského sportovního centra. Následně jeho kariéru ovládl basketbal, když se stal generálním manažerem BK Děčín. Odtud ale už jeho kroky vedly do Pardubic, jelikož v roce 2008 nastoupil na post generálního manažera BK Pardubice. Poté se přesunul na pozici předsedy představenstva a dnes část klubu vlastní.

Mezitím stál v roce 2016 za vznikem Olympijského parku Pardubice, který slavil obrovský úspěch. Na něj navázala každoroční týdenní událost Sportovní park Pardubice, která je největší sportovní akcí pro děti a mládež v České republice. Pavel Stara je od začátku jejím sportovním manažerem.

Působí také jako marketingový poradce pro Dostihový spolek a spoluorganizátor závodů Taxis Gladiator Race.

Ing. Arch. Lukáš Smetana

Ing. Arch. Lukáš Smetana

Ing. Arch. Lukáš Smetana (* 25. května 1977 Mostiště) je českým architektem a částečným majitelem Automatických mlýnů v Pardubicích

„Jakub je ve své profesi politika profík, který chce věci posouvat kupředu a nehází lidem klacky pod nohy. Oceňuji na něm, že se zápalem podporuje sport, a to hlavně malé kluby a také Sportovní park Pardubice. Přestože se neztotožňuji s přílišnou podporou velkých sportů, ve většině případů se naše názory shodují. Líbí se mi, že při revitalizaci Automatických mlýnů Jakub naslouchá názorům odborníků, které se následně snaží prosadit, a že respektuje a dodržuje všechny dohody.“

Lukáš Smetana se narodil v roce 1977 v Mostišti. Po absolvování stavební školy v Havlíčkově Brodě pokračoval ve studiích na Fakultě architektury ČVUT, odkud si odnesl svůj inženýrský diplom. Poté pracoval jako vedoucí Ateliéru 111 architekti v Praze, kde se svou ženou také žil. Následně se věnoval oblasti výstavby bioplynových stanic.

V roce 2016 manželé koupili areál Automatických mlýnů. Přestěhovali se do Pardubic a začali snít o tom, že z Gočárových mlýnů udělají nové kulturní centrum v Pardubicích. Na splnění tohoto snu intenzivně pracují nejen ve spolupráci s městem Pardubice a Pardubickým krajem.

Mgr. Ludmila Zvěřinová

Mgr. Ludmila Zvěřinová

Mgr. Ludmila Zvěřinová (* 8. ledna 1942 Polička) je členkou Rady seniorů města Pardubic a Komise cestovního ruchu Rady města Pardubic a také pardubickou dobrovolnicí

„S Jakubem Rychteckým jsem se začala potkávat, když jsem se stala členkou Rady seniorů a Komise pro cestovní ruch Rady města Pardubic. Rychle jsem poznala, že je to mladý a perspektivní muž, který má zájem na tom, aby Pardubice vzkvétaly. Je takovým hnacím motorem, co vezme za své, to dotáhne do konce, a co slíbí, to dodrží. Už sedmým rokem jsem dobrovolnicí ve Sportovním parku Pardubice, díky kterému si tisíce dětí každé léto nacházejí cestu ke sportu. Že park v Pardubicích máme, je zásluha Kuby, který ho jako náměstek pro sport prosadil. Stejně tak mu vděčíme za projekt Senior taxi. Myslím, že Kuba Rychtecký jako primátor posune Pardubice kupředu.“

Ludmila Zvěřinová působila 22 let jako ředitelka školy. I po odchodu do důchodu v roce 1998 se však do školy pravidelně vracela, a to jako zastupující učitelka základní školy.

Celý její život byl také spojen se sportem, kdy se aktivně věnovala běhání a běhu na lyžích. Ani sportu se s odchodem do důchodu nevzdala a v oblasti se začala angažovat jako dobrovolnice. V roce 2016 se stala nejstarší dobrovolnicí Olympijského parku Pardubice a s projektem je spojená dodnes. Už šestým rokem je dobrovolnicí také v navazujícím Sportovním parku Pardubice. V roce 2017 se zase jako dobrovolnice zapojila do organizačního týmu Mistrovství světa v hokejbale.

Mimo jiné je v současné době také aktivní členkou Rady seniorů města Pardubic a pracuje také jako členka Komise pro cestovní ruch Rady města Pardubic.

Julian Záhorovský

Julian Záhorovský

Julian Záhorovský (* 12. listopadu 1984, Pardubice) je pardubický zpěvák a skladatel.

„Kubu Rychteckého znám roky. Nejen jako politika, ale jako tátu a sportovce. Vím, jak se chová mimo politický život, a vím, že se nepřetvařuje, což je pro mě důležité. Proto jsem se rozhodl ho podpořit. Pardubice jsou středem republiky, takže jako město mají velký potenciál. Správné vedení města tomu může jen napomoci. Kuba je dobrý chlap, který městu dá tu správnou energii a správný směr od starých struktur.“

Julian Záhorovský se narodil 12. listopadu 1984 v Pardubicích. Po studiu na Střední průmyslové škole elektrotechnické a vyšší odborné škole Pardubice absolvoval pětileté studium oboru mediální komunikace a PR na Univerzitě Jana Amose Komenského Praha.

V roce 2004 se probojoval do finále pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar, kde se umístil na šestém místě. V roce 2009 se připojil k pardubické kapele Sabrage, se kterou zpíval deset let a připsal si tři alba. Poté se vydal na sólovou dráhu. V letošním roce vydal první autorskou desku Nebojme se být veselí, jejíž součástí je i písnička z filmu Po čem muži touží 2.

Vedle zpěvu se věnuje také PR a propagaci a pracoval například na tiskovém oddělení Pražských služeb, Ministerstva zdravotnictví, Nemocnice Pardubického kraje a České pošty.

Podpořte nás také

Podpořte nás také

Transparentní účet:
 
 
 
 
 
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                        
2802178184/2010 
 
 
QR kód

Děkujeme