MENU

Otakar Janecký

bývalý hokejista, živnostník
„HRÁT FÉR VE SPORTU, V ŽIVOTĚ I POLITICE.“
Otakar Janecký

Narodil jsem se v Pardubicích před 61 lety a s výjimkou let strávených ve Finsku je s našim městem spojený celý můj život. Od malička jsem hrál hokej a sledoval pardubické hokejové legendy, kterým jsem se chtěl jednou přiblížit. Ve svých 18 letech se mi podařilo poprvé naskočit do A-týmu dospělých a později v letech 1987 a 1989 jsem byl součástí skvělé party, která pro naše město získala tituly mistra Československa.

Po revoluci jsem odešel za profesionálním hokejem do země tisíce jezer, do Finska, které se mi na čas stalo druhým domovem. Po deseti letech, z niž osm jsem strávil v hlavním městě Helsinkách jsem se rozhodl pro návrat do mateřského klubu, do rodného města. Pardubické barvy jsem hájil další tři roky, po kterých jsem dal profesionálnímu hokeji ve svých 44 letech sbohem. U hokeje jsem však v různých pozicích zůstal, a to jak v pozici trenéra mládeže, tak u týmu dospělých. Jsem také hrdý na to, že jsem mohl reprezentovat svoji zem na mistrovstvích světa a olympijských hrách.

V roce 2006 jsem se díky důvěře občanů Pardubic stal městským zastupitelem. Tato zkušenost mi však na dlouhou dobu stačila a politice jsem se vyhýbal. Vzhledem k tomu, že věřím Lídě Ministrové a Kubovi Rychteckému, připojil jsem se k týmu Žijeme Pardubice, který je správnou partou, která chce pomoci našemu městu k tomu, aby bylo hrdé. Stejně jako jsem to měl já, když jsem bojoval za Teslu na ledovém kluzišti s hokejkou v ruce.