MENU

Mgr. Rostislav Bittner

Bankéř, dotační specialista
Mgr. Rostislav Bittner
Narodil jsem se v Bohumíně v roce 1969 a do pardubické kotliny mě vítr zavál „teprve“ před 23 lety. Možná by se tak dalo říci, že jsem místní naplaveninou, ale s městem, místním prostředím a lidmi jsem se sžil již natolik, že bych ho nevyměnil za žádné jiné místo na světě. Ačkoliv možná by se jedno našlo, a to na některém z řeckých ostrovů, kde je krásná příroda, ale hlavně stejně pohodoví a příjemní lidé, jako ti naši Pardubáci. 
Jsem ženatý, mám 3 děti a také již jednu vnučku a další dvě jsou na cestě. Aktuálně pracuji na pozici bankéře, ale také podnikám v oblasti poskytování dotací a projektového řízení.
 
Do světa politiky jsem vstoupil v roce 2008, a protože jsem odjakživa člověk se sociálním smýšlením, jasnou volbou pro mě byla sociální demokracie. Mou první politickou mentorkou byla Markéta Tauberová, předsedkyně naší organizace, ale také Vlaďka Zelenková, tehdejší členka Poslanecké sněmovny ČR, které mi daly velkou průpravu politickým životem.  V politice jsem se vždy snažil být tím umírněnějším, a tak i proto jsem nikdy nedostal odvahu vstoupit do vrcholové politiky, ale na komunální úrovni se snažím být vždy aktivní. V komunálních volbách 2018 jsem z pozice lídra ČSSD kandidoval na post starosty MO I., aktuální politická situace a výsledek voleb však rozhodl o neúčasti ČSSD v zastupitelstvu MO I. Dále jsem měl však možnost pozitivně ovlivňovat dění v Pardubicích. a to z pozice člena dopravní komise při RmP, ve které jsem se snažil prosazovat některé záměry socdem, a to zejména v oblasti zlepšení úrovně parkování, dopravní obslužnosti, ale také v oblasti místních iniciativ např. podpory petentů při řešení Petice za zvýšení komfortu dopravy v oblasti U Kostelíčka a nejbližším okolí.              
 
Proč jsem ještě v politice, která mě stojí spoustu osobního času a leckdy i dočasnou či trvalou ztrátu životních ideálů? Tak tuto otázku si kladu poměrně často, ale odpovědí mi je stále přetrvávající pocit a přesvědčení, že pokud budu mít kolem sebe lidi, kteří jsou schopni a ochotni nezjištně pracovat pro blaho všech, půjdu s nima do toho i já ! A tím člověkem a pravým lídrem je právě Kuba Rychtecký, za kterým je vidět velký kus dobře odvedené práce, ale také celý náš tým osobností pod hlavičkou ŽIJEME PARDUBICE, který má velké ambice v dobře odvedené práci dále pokračovat.