MENU

Mgr. Markéta Tauberová

ředitelka Dětské centrum Veská
„PŘIPRAVENI PODAT POMOCNOU RUKU TĚM, KTEŘÍ NEMĚLI TOLIK ŠTĚSTÍ.“
Mgr. Markéta Tauberová

Narodila jsem se před 45 lety a celých 36 let žiji v Pardubicích. Jsem vdaná 20 let za mého muže Jindřicha, se kterým máme dvě dcery. Vystudovala jsem farmacii a také sociální práci. Celých 22 let jsem členskou České strany sociálně demokratické.

Moje životní krédo je, že život je cesta. Na cestě ráda potkávám lidi, někteří jdou se mnou a některé jen tak potkávám. Já se ráda na všechny ty lidi usmívám. Potěší mě, když cesta není rovná a když na ní můžu zdolávat překážky nebo když u cesty číhají různá překvapení. To mě pak ta cesta baví. Na cestě se dá přemýšlet a cestou se dají naučit nové věci. Hlavní je, aby cesta nebyla moc rozbitá a aby na cestu svítilo sluníčko a byla na ní i zábava.

V osobním i pracovním životě mám ráda stabilitu a zároveň se nebojím nových výzev a potřebuji prostor pro uskutečňování různých změn.

Nyní již 9 let působím v Dětském centru Veská, kde společně s kolegyněmi a kolegy pracujeme s rodinami, které to v životě nemají jednoduché a snadné. Jde o rodiny, které mají dítě s těžkým hendikepem, s život limitujícím onemocněním. Nebo jde o rodiny, které se ocitnou v krizi a nouzi a které potřebují pomoc. Práce s lidmi je pro mě velmi obohacující a inspirující. Často musím překonávat různé bariéry, například bojovat s předsudky, které má společnost vůči našim klientům nebo i vůči naší vlastní práci. Bojuji také s nedokonalou legislativou či jinými systémovými nástroji a prvky, které místo toho, aby práci usnadňovaly, tak jí obvykle komplikují. A právě proto chci mít stále možnost některé věci měnit nebo je alespoň ovlivnit.

To, že mohu naplno pracovat a věnovat se i dalším aktivitám, je i díky rodinnému zázemí, díky mému muži Jindřichovi, šikovným dcerám Klaudii a Leontýně a také mým i manželovým rodičům.

V rámci koalice Žijeme Pardubice bych ráda pomohla svými znalostmi a praktickými zkušenostmi z poskytování zdravotní a sociální péče, z fungování samosprávy i státní správy. Jsem praktická, odvážná a optimistická žena s dobrými nápady.