MENU

Mgr. František Němec

ředitel základní školy, předseda komise pro výchovu a vzdělávání rady města
„JSME TU PRO BUDOUCNOST NAŠICH DĚTÍ. JSOU NAŠE BUDOUCNOST.“
Mgr. František Němec

Narodil jsem se v Hradci Králové, ale když mi byl rok, přestěhovali se rodiče i se mnou do tehdy nového sídliště Polabiny v Pardubicích, kde žiji v podstatě celý svůj život. S manželkou máme syna, který je již dospělý a věnuje se pedagogické profesi a sportu. Po absolvování přeloučského gymnázia jsem v Hradci Králové vystudoval pedagogickou fakultu. Po studiu na vysoké škole jsme s manželkou ještě rok zůstali v Hradci Králové, ale pak jsme se již natrvalo přestěhovali do Pardubic. Začal jsem pracovat v základní škole Benešovo náměstí. Nejdříve jako třídní učitel, zanedlouho jako výchovný poradce, a nakonec jako zástupce ředitele. Po úspěšném absolvování konkurzního řízení jsem v roce 2006 nastoupil do funkce ředitele Základní školy Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344.

Ačkoliv mi práce zabírá spoustu volného času, tak se snažím ve zbývajícím volném čase podívat na pardubická sportoviště. Sleduji především basketbal a hokej. Rád cestuji, chodím do přírody a také rybařím. Odreagování a odpočinek nacházím při chataření. Součástí odpočinku je samozřejmě i moje rodina.
 
S ohledem na svoji profesi, kde se každodenně setkávám s lidmi, jsem přesvědčen, že můžu využít své zkušenosti i v místní politice. A to nejen v oblasti školství. Od posledních komunálních voleb navíc zastávám funkci předsedy komise pro výchovu a vzdělání na Magistrátu města Pardubice.

Pardubice jsou můj domov a chci se podílet na jejich rozvoji. Chci žít Pardubice.