MENU

Mgr. et Mgr. Markéta Hujerová, MBA

vysokoškolský pedagog
„CHCI PRACOVAT PRO SVÉ MĚSTO.“
Mgr. et Mgr. Markéta Hujerová, MBA

Narodila jsem se v Pardubicích a již 25 let bydlím na Dubině, kde to mám velice ráda a záleží mi na dalším rozvoji této městské části i celého města.

Absolvovala jsem Gymnázium Pardubice, Dašická. Po té jsem postupně získala vysokoškolské vzdělání v oborech speciální pedagogika a sociální pedagogika na Univerzitě Hradec Králové a na Katolické univerzitě v Ružomberku. V loňském roce jsem pak ukončila studium MBA zaměřené na manažerskou oblast.

Pracovala jsem ve škole SVÍTÁNÍ jako vychovatelka, učitelka a 10 let jako zástupkyně ředitelky. V této funkci jsem řídila úseky školství, sociální služby, speciálně pedagogické centrum a nestátní zdravotnické zařízení. Ve škole jsem založila taneční soubor Amare, který jsem vedla 18 let. Taneční vystoupení, která měla velmi pozitivní ohlasy, umožnila dětem s handicapem zažít pocity úspěchu.

V roce 2018 jsem se stala ředitelkou Základní školy a mateřské školy v Rybitví. Škola pod mým vedením postupně otevírala jednotlivé třídy nově vznikajícího 2. stupně základní školy. Zapojili jsme se do krajských projektů v oblasti spolupráce se středními školami a do projektů zaměřených na individuální nadání dětí a žáků. V minulém roce jsem obdržela ocenění „Finalista ankety Ředitel roku 2020/2021v kategorii „Základní školav celostátní anketě organizace Tutor.

V současné době nastává v mém profesním životě změna. Mým novým působištěm bude Univerzita Hradec Králové, kde budu zaměstnána jako vysokoškolský pedagog a náplní mé práce bude příprava budoucích učitelů.

Jsem vdaná a mám dospělou dceru. Manžel Mojmír pracuje jako vedoucí prodeje ojetých vozů, dcera je analytik v pojišťovnictví.

Mezi mé koníčky patří tanec, a to zejména balet, kterému se aktivně věnuji v tanečním souboru Konsonance. Ráda lyžuji a jezdím na bruslích. S manželem sdílím nadšení pro radioamatérský sport, pro který máme oba licenci pro provoz.

Myslím si, že jsem člověk, který umí řešit problémy, umím naslouchat a respektuji postoje všech lidí. Baví mě týmová práce a nebojím se rozhodovat. Jsem v týmu lidí, za kterými stojí výrazné pracovní úspěchy. Máme kvalitní program zaměřený na školství, sociální oblast, bytovou politiku pro mladé, investiční akce do občanské vybavenosti a sportovišť a další. Proto jsem ráda, že jsem součástí týmu Žijeme Pardubice.