MENU

Mgr. Bc. Monika van Leeuwen

Administrativní pracovník, organizátor dobročinných akcí, dobrovolník
„ROZUM, CIT A OTEVŘENÉ OČI."
Mgr. Bc. Monika van Leeuwen

Jsem pardubickou rodačkou a ve městě tak žiji již 40 let. Neměnila bych. Nejen proto, že se posledních sedm let pohybuji jen na invalidním vozíku a Pardubice považuji za město „přátelské vozíčkářům“. Pardubice jsou má srdeční záležitost. S manželem zde vychováváme dceru, která bude již třetím rokem školačkou.

Po Gymnáziu Dašická jsem vystudovala sociální práci na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a následně magisterský obor občanský sektor na Karlově univerzitě v Praze. Díky studentským praxím a dobrovolnické činnosti jsem už tehdy poznala práci velkého množství neziskových organizací.

Po většinu času jsem pracovala v soukromé sféře. Cenné pracovní zkušenosti jsem získala například jako ředitelka ve společnosti zaměřené na vzdělávání dospělých. Několik let jsem působila jako konzultantka v Regionální rozvojové agentuře Pardubického kraje v oblasti administrace projektů podpořených EU.

Následovala mateřská dovolená ukončená náhle mou zdravotní příhodou, která mi otočila život naruby. Ze dne na den jsem ochrnula a byla nucena zaměřit svůj život na hledání nové rovnováhy. Dostala jsem se zpět k práci v neziskových organizacích, tentokrát jako projektová manažerka v oblasti nadační podpory handicapovaných a (i) nadaných dětí a dále jako administrativní pracovnice v organizaci rané péče a charitní dobrovolnice.

Od roku 2018 působím také jako členka Komise pro bezbariérovost při Magistrátu města Pardubic.

Svůj volný čas trávím nejraději s rodinou na chalupě a na výletech v přírodě nebo také sama relaxací s hudbou či napínavým filmem. Jsem člověkem s pozitivním a proaktivním přístupem k životu, který se nelekne překážek, a který je rád nápomocný druhým v hledání spravedlnosti, pomoci a rovnováhy. Mám přehled o fungování sociálních služeb a zařízení, a také o fungování nestátních neziskových zařízení v sociální sféře na Pardubicku. Znám dobře potřeby handicapovaných osob v oblasti bezbariérovosti a chci pomoci zprostředkovat jejich naplňování.

Jako členka zastupitelstva za Žijeme Pardubice budu naslouchat zájmům občanů, předkládat návrhy, připomínkovat a prosazovat je. Zodpovědně a s maximálním nasazením budu dohlížet na efektivní rozvoj našeho města a jednat v jeho zájmu tak, aby byly Pardubice i nadále, a nejen pro mě, příjemným místem pro život.