MENU

Ludmila Ministrová, MBA

radní města, filantropka
„ROZUMEM A SRDCEM PRO NAŠE MĚSTO.“
Ludmila Ministrová, MBA

Narodila jsem se před 60 lety v Pardubicích, kde žiji celý svůj život. S manželem Petrem máme dvě dospělé děti a malou vnučku. Vystudovala jsem SPŠCH v Pardubicích a před sedmi lety jsem si doplnila vzdělání a vystudovala MBA program na Cambridge Business School v Praze. Po střední škole jsem 15 let pracovala v tehdejším Semtíně. Svoji původní profesi chemické laborantky jsem opustila v roce 1995, kdy jsme s manželem založili firmu, která od té doby provozuje městské koupaliště a Autokemp Cihelna. V roce 2013 jsem přenechala svoji pozici ve firmě dceři. Ve stejném roce jsme s manželem otevřeli Autoservis Dubina, který vedu společně se synem. Celá naše rodina tak podniká ve službách pro občany našeho města.

V roce 2014 jsem byla poprvé zvolena za do zastupitelstva Pardubic a od roku 2018 působím jako radní města. Pracuji také jako členka představenstva Dostihového spolku a.s., kde je mým hlavním cílem rozvoj a modernizace areálu, zvýšení věhlasu pardubického závodiště a také rozvíjení spolupráce s partnerskými městy v rámci sdružení Euro Equusu.

Již mnoho let jsem členkou dozorčí rady SPID Handicapu, který i finančně podporujeme. Dále osobním i materiálním přispěním spolupracuji s Dětským domovem v Pardubicích, s pardubickým Klokánkem, Ranou péčí, a také Domovem pro seniory v Pardubicích. V roce 2015 jsem založila charitativní Lions club Hradubice (spojení Pardubic a Hradce Králové), který je součástí celosvětové organizace, vzniklé před 105 lety v Chicagu. Hlavním cílem je pomáhat nevidomým a slabozrakým, ale pomoc směřuje i k dětem nemocným cukrovkou a k dalším „lidským příběhům.

Odjakživa jsme měli doma kočky a psy a v současné době máme zlatého retrívra. Vzhledem k tomu, že mám staršího bratra trampa, tak je pro mne velkým relaxem posezení s kytarou a písničkami. Moji největší zálibou je cestování, a protože to v době socialismu bylo velmi omezené, tak se snažím poznávat nyní. Abych si rozšířila obrazy a možnosti, tak jsem se v poslední době začala učit anglicky a jsem pyšná, že se ve světě domluvím.