MENU

Ing. Vítězslav Košťál

policista, analytik, zastupitel městského obvodu, dobrovolný hasič
Ing. Vítězslav Košťál

Je mi 59 let a jako rodilý Pardubák jsem celý svůj život věrný místní části Rosice nad Labem. Po vyučení elektrikářem jsem několik let pracoval jako montér vysokého napětí. Poté mě zlákala práce u policie a službě ve prospěch bezpečnosti občanů se věnuji až do současné doby. Moje policejní kariéra začala tzv. na chodníku, tedy v hlídkové službě. Při zaměstnání jsem vystudoval vysokou školu ekonomickou a následně postoupil na služebním žebříčku. V rámci své více než třicetileté služby jsem několik let učil na Střední policejní škole v Pardubicích, ale nakonec mě zlákala zpět ryzí policejní práce a pracuji u Služby kriminální policie a vyšetřování na Krajském ředitelství police Pardubického kraje.

K mým velkým koníčkům patří pěší turistika po České republice. Naše vlast má mnoho překrásných míst a zákoutí a proto mě překvapuje, že Češi znají různé zahraniční turistické destinace, ale o krásných místech v Čechách a na Moravě nevědí nic. Druhým koníčkem jsou dobrovolní hasiči. Dvacet let jsem byl v Rosicích nad Labem starostou sboru a vím, že takovýto spolek je i v současné době pro místní část velkým přínosem.
 
Zastupitelem Městského obvodu Pardubice VII jsem již třetí volební období a domnívám se, že díky tomu vím, co by naší městské části pomohlo, aby se v ní žilo lépe všem jejím obyvatelům.