MENU

Ing. Markéta Juchelková

Podnikatelka, ekonomka, členka představenstva Rozvojového fondu
„S ODVAHOU MĚNIT VĚCI K LEPŠÍMU.“
Ing. Markéta Juchelková

Můj příběh začal v roce 1993, kdy jsem jako čerstvá třiadvacetiletá absolventka ekonomického oboru, se značným sebevědomím a na tu dobu nezvyklou znalostí angličtiny, vyhrála konkurz do firmy zabývající se zahraničním obchodem. Já, která se narodila a vystudovala v Pardubicích, jsem se okamžitě přesunula do Damašku v Sýrii, odkud jsem několik let zajišťovala dodávky českých technologií a náhradních dílů pro velké průmyslové podniky v oblasti Blízkého a Středního východu. Všechno ale jednou skončí, a tak, když začala být půda v oblasti horká, moje mise byla ukončena.

Po návratu do České republiky jsem se až do roku 2000 stále zabývala zahraničním obchodem. Od doby, kdy jsem se vrátila do rodných Pardubic, se snažím pomáhat a radit lidem, aby byli samostatní a hlavně finančně gramotní. Radím s účetnictvím a daněmi nejen podnikatelům, ale i zaměstnancům.

Stala jsem se maminkou a když se mi zdálo, že je můj život málo akční, vstoupila jsem do politiky. Vděčím pravicové straně za další obrovské zkušenosti, byla jsem osm let zastupitelkou na městském obvodě, členkou dvou odborných komisí města Pardubic a členkou celostátní kontrolní komise. A postupně, tváří v tvář realitě, jsem se z „pravičákastala „levičákem. Pochopila jsem, že výsledky utahování opasků jsou přinejlepším rozpačité a že neregulovaný kapitál má tendenci koncentrovat se ve stále menším počtu kapes. A co víc, že kapitalismus nerovná se demokracie.

Od roku 2015 jsem hrdou členkou ČSSD. Snažím se pomáhat, kde to jde, zejména radami v oblasti financí. Pracuji jako finanční ředitelka středně velké pojišťovací firmy a zastupuji ČSSD jako členka představenstva v Rozvojovém fondu Pardubice a.s.

Co se mi v životě nejvíc povedlo? Samozřejmě moje dvě děti. Jsou pro mě velkou školou a mám je moc ráda.

Co je pro mě nejdůležitější? Svoboda. Ve smyslu volit, rozhodovat se a jednat „podle své vůlea samozřejmě i nést za to přiměřenou odpovědnost. Řídím se srdcem a poslouchám svoji intuici.