MENU

Žijeme Pardubice a běháme pro dobrou věc

Žijeme Pardubice a běháme pro dobrou věc

Pardubický vinařský půlmaraton je tradiční jarní akcí, která láká do ulic našeho města tisíce běžců, a to nejen v rámci hlavního závodu, ale i těch doprovodných. Součástí letošního ročníku se stal také náš tým Žijeme Pardubice, který se připojil k iniciativě Running With Those That Can't. Ačkoliv naši běžci neabsolvovali celou trať 21 kilometrů, ale zapojili se štafetově na úseku 10,5 kilometru, tak si všichni především užili příjemný běh naším krásným městem.

 

„Pardubický vinařský půlmaraton jsme zařadili do nejvýznamnějších akcí na území města tzv. Pardubických tahounů, kde jim garantujeme finanční podporu tři roky dopředu, což jim pomáhá lépe plánovat rozpočty a získávat další partnery i ze soukromého sektoru. V případě Pardubického vinařského půlmaratonu, který je otevřeným mistrovstvím České republiky v půlmaratonu je to částka 250 tisíc korun ročně. Kromě hlavního závodu, se opět uskutečnila řady dalších včetně Lidového běhu Vaňka Vaňhy, kde se účastnilo přes dva tisíce dětí ze základních a mateřských škol, a na dětech bylo vidět, že radost z pohybu neztratily ani během covidových let, to je pro mě to nejcennější, “ řekl nadšeně náměstek primátora pro školství a sport a lídr Žijeme Pardubice Jakub Rychtecký.

Ten se společně se Simonou Mokrou, Dominikem Bartákem či Michalem Scholzem zapojil do iniciativy Running With Those That Can't, která umožňuje zažít atmosféru běžeckého závodu dětem a lidem s hendikepem, kteří neměli to štěstí, aby se jednou mohli na start postavit. „Jsou to situace, kdy na výsledném času nebo výkonu nezáleží, běželi jsme v jedné partě jako tým. Věříme, že si to Ondra, kterého jsme vezli užil stejně jako my, na trati jsme během hodiny zažili skutečně všechny druhy počasí, “ dodala s úsměvem Simona Mokrá.

 

Děkujeme týmu Oldřicha Bujnocha za opět perfektně zvládnutou organizaci závodů a těšíme se zase za rok v Pardubicích.