MENU

Představení koalice Žijeme Pardubice pro podzimní komunální volby na tiskové konferenci

Představení koalice Žijeme Pardubice pro podzimní komunální volby na tiskové konferenci

Představujeme koalici Žijeme Pardubice pro podzimní komunální volby

Pardubice (20.4.2022) - Již za pět měsíců si občané Pardubic vyberou na další čtyři roky nové vedení města a svých městských obvodů. O hlasy voličů se v podzimních komunálních volbách bude ucházet také koalice České strany sociálně demokratické, sdružení ProPce21 a nestraníků podporovaná hnutím 3PK – Pro prosperující Pardubický kraj. Lídrem koalice nazvané Žijeme Pardubice a kandidátem na pardubického primátora je stávající náměstek Jakub Rychtecký, dvojkou pak městská radní Ludmila Ministrová. Ti společně podepsali koaliční smlouvu, představili základní hodnoty a odhalili první jména osobností, mezi které patří pardubická hokejová legenda Otakar Janecký, ředitel ZŠ Polabiny 3 František Němec, mladá ekonomka Simona Mokrá nebo ředitelka MŠ Brožíkova Marcela Nováčková. Podporu novému subjektu na pardubické politické mapě přišel vyjádřit také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, na dálku pak známý pardubický architekt Miroslav Řepa.

Žijeme Pardubice, jsme tým lidí, kteří jsou rodilými Pardubáky nebo s naším městem spojili úspěšně svůj dosavadní veřejný, profesní či občanský život a jsou vnímáni ve své oblasti jako odborníci. Záleží nám na tom, kam bude naše město směřovat v příštích letech, a to především s ohledem na naše děti. To je naše pojítko. Hlavním heslem, které nás nejlépe vyjadřuje, je: Zkušenost, odvaha, rovnováha – takové chceme Pardubice, takoví jsme my, “ uvedl náměstek primátora a lídr koalice Žijeme Pardubice Jakub Rychtecký. „Nejde nám o barvy dresu, ani nám nikdo nemusí z Prahy radit, jaké máme uzavírat koalice. Práce pro město až na výjimky není pravá nebo levá, ale poctivá nebo nepoctivá. Rozhodnutí jsou dobrá nebo špatná, koncepční nebo nekoncepční, proto jsme spojili síly osobností nově vzniklého hnutí ProPce21, České strany sociálně demokratické a nestraníků. Velmi si také vážíme podpory od uskupení 3PK - Pro prosperující Pardubický kraj, které pod vedením hejtmana Martina Netolického úspěšně vede Pardubický kraj, “ doplnil Rychtecký, který se na radnici stará o školství, sport, sociální politiku města ale i zdravotnictví a je dobrovolným hasičem.

Dvojkou na kandidátce a lídrem nového hnutí ProPce21 je městská radní Ludmila Ministrová. „S Kubou Rychteckým nás za několik let spolupráce, ale i na základě konkrétních postojů k řešení otázek v radě a zastupitelstvu pojí vzájemná lidská a profesní důvěra, stejné vidění světa kolem nás a touha trvale a hlavně koncepčně zlepšovat podmínky pro život v Pardubicích, “ řekla radní města Ludmila Ministrová, která s manželem provozuje autoservis a další služby pro občany města, a je velkou pardubickou filantropkou. Dalším známým jménem na kandidátní listině Žijeme Pardubice je pardubická hokejová legenda, bronzový olympijský medailista a několikanásobný mistr republiky Otakar Janecký, který je jedním ze zakladatelů hnutí ProPce21. „Přiznám se, že aktivní politice jsem se po první zkušenosti dlouhá léta bránil. Ale Jakuba, kterého jsem podpořil již v minulých volbách, neboť jsem rád, že hraje fér v podpoře sportu a podržel ho i době covidu, což nebylo všude pravidlem, podpořím na kandidátce rád. I moje manželka jako ředitelka školy vnímá, jak pod jeho vedením jde školství v Pardubicích nahoru a má i díky němu podporu v zastupitelstvu. S Lídou se známe dlouhé roky a při našich vzájemných setkáních jsem nabyl dojmu, že se rodí něco, co má smysl, a proto jsem s nabídkou je podpořit, souhlasil. Z pravidelných setkání s ostatními kolegy mám dojem, že se dal dohromady opravdu kvalitní a vítězný tým, “ řekl Otakar Janecký. Kromě něj budou na kandidátce například ředitel Základní školy Polabiny 3 František Němec nebo ředitelka Mateřské školy Brožíkova Marcela Nováčková, ale i zástupci ze soukromého sektoru jako mladá ekonomka Simona Mokrá se zkušenostmi z marketingu v cestovním ruchu. Své zastoupení budou mít na kandidátce i další představitelé pardubického školství, nebo podnikatelského či neziskového sektoru, dobrovolných hasičů, sportovních klubů a tělovýchovných jednot, spolkového života ve města ale například i rady seniorů.

Na tiskovou konferenci dorazil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, jehož 3PK – Pro prosperující Pardubický kraj je podporovatelem koalice Žijeme Pardubice. „Stejně jako naše 3PK, tak i Žijeme Pardubice je založeno na lidech, kteří mají ve svém okolí velmi dobré jméno a ve svých profesích něco dokázali a záleží jim na rozvoji města, ve kterém žijí. Proto jsme se s Jakubem Rychteckým domluvili na podpoře a spolupráci, “ sdělil hejtman Martin Netolický. Dalším podporovatelem je známý pardubický architekt Miroslav Řepa, který poslal zdravici a slova podpory nově vznikajícímu volebnímu uskupení. „Jsem patriot našeho města a jsem rád, když vidím mladou generaci, které záleží na odkazu předků, zachování architektonického dědictví, a především jeho rozvoji. Takovým příkladem je pro mě investice například do Winternitzových automatických mlýnů nebo rekonstrukce Letního stadionu. To všechno vidím v týmu kolem Jakuba a Lídy. Byť bych jim mohl být otcem i dědou, tak si s nimi velmi dobře rozumím a věřím jim, “ řekl Miroslav Řepa, jehož otec Karel navrhl celou řadu budov ve městě včetně hlavního nádraží, již zmiňovaného letního stadionu či současné potravinářské školy a bývalého kina JAS.

Na tiskové konferenci bylo představeno také logo nového uskupení, které má představovat nejen písmeno P, ale také známý symbol umístění na mapě. Barvy pak mají odkazovat na zapojení více subjektů a osobností. Představením subjektu začíná první fáze předvolební kampaně. „Po spuštění webu a facebookové stránky chceme postupně představovat konkrétní pardubické osobnosti, které s námi budou spojené jak v rámci kandidátní listiny na velkou radnici, tak na jednotlivé městské obvody. Jsme otevřené hnutí a jsme v komunikaci i s dalšími osobnostmi, které oslovila naše vize pro Pardubice, že se k nám připojí, velmi si vážíme jejich důvěry a podpory. V průběhu jara zároveň chceme veřejnost seznamovat a diskutovat naše nápady pro Pardubice, “ doplnil Jakub Rychtecký.

Hodnoty koalice Žijeme Pardubice

1. Lidská a profesní důvěra. 
2. Podaná ruka u nás platí.
3. Gentlemanství není hendikep. Bezpečí pro naše ženy a děti.
4. Odpovědnost vůči stávajícím i budoucím generacím.
5. Dostupnost potřebných veřejných služeb s aktivním zapojováním občanské společnosti.
6. Odpovědné hospodaření s veřejnými prostředky. Efektivní správa a investice do majetku města.
7. Rovnovážný a udržitelný rozvoj všech městských částí včetně potřebné občanské vybavenosti.
8. Dostupné bydlení a kontinuální zlepšování podmínek pro život v Pardubicích.
9. V rovnováze a s respektem k přírodě. Stop jakýmikoliv výjimkám pro znečišťovatele.
10. Zachování společenských a kulturních hodnot České republiky včetně nezastupitelné role rodiny ve společnosti.