MENU

Na kandidátce Žijeme Pardubice se objeví exprimátorka Štěpánka Fraňková

Na kandidátce Žijeme Pardubice se objeví exprimátorka Štěpánka Fraňková

Na konci dubna představila koalice Žijeme Pardubice pod vedením náměstka primátora Jakuba Rychteckého jména prvních osobností, které se budou ucházet o hlasy voličů v podzimních komunálních volbách. Po první šestici se nyní představuje další jméno, kterým je lékařka a emeritní primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Přiznám se, že jsem po určitém období znechucení z dění na pardubické politické scéně již původně nechtěla kandidovat a chtěla jsem se primárně zaměřit na svoji profesi a rodinu, jelikož jsem vedle role manželky a mámy také nově babičkou. Další osud našeho města, jeho rozvoj a směřování mi však není lhostejné a nechci jen sedět a nadávat na věci kolem sebe. Když jsem se seznámila s vizí a lidmi, kteří jsou spojeni s koalicí Žijeme Pardubice, tak jsem se ani příliš dlouho nerozmýšlela. Jak Kubu Rychteckého, tak Lídu Ministrovou, ale i další jména, která si prozatím necháváme pro sebe, znám dlouho a vím, co od nich můžu čekat. Pardubické školství se za poslední roky pod Jakubovým vedením posunulo velmi výrazně a i od ředitelů škol vím, jaká je nyní dobrá spolupráce. Navíc to jsou lidé, u kterých podaná ruka a dané slovo platí. To je pro mě záruka, a proto jsem ráda, že do toho mohu jít s nimi, “ řekla Štěpánka Fraňková.

Ta byla v letech 2010 až 2014 primátorkou města. Předtím byla tři roky náměstkyní primátora. Je absolventkou Gymnázia Dašická. V letech 1983 až 1989 vystudovala Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Po škole nastoupila do nemocnice v Pardubicích, které je v různých pozicích věrná dodnes. Lékařské řemeslo neopustila ani při působení na radnici a pravidelně chodila do služby mezi své kolegy v bílém plášti.

Štěpánka Fraňková je výraznou osobností našeho města a jsem rád, že se poté, co se seznámila s naší vizí, rozhodla nás podpořit svojí aktivní kandidaturou do zastupitelstva. Je to člověk, který díky svým dlouholetým zkušenostem z komunální politiky má rozhodně co nabídnout a jsme rádi, že je součástí našeho týmu, “ řekl náměstek primátora a lídr Žijeme Pardubice Jakub Rychtecký. Podobně vidí Štěpánku Fraňkovou také městská radní Ludmila Ministrová. „Spolupráce se Štěpánkou Fraňkovou ještě více podtrhuje to, co říkáme od začátku. Nehledíme na barvy, neřešíme pražskou politiku, ale chceme spolupracovat s lidmi, kteří to s naším městem myslí vážně, a kterým záleží na jeho budoucnosti. Štěpánka Fraňková rozhodně takovým člověkem je, “ dodala Ministrová.