MENU

DUKLA Sportovní: první etapa začne ještě letos

DUKLA Sportovní: první etapa začne ještě letos

Schváleno! Projekt DUKLA Sportovní odstartuje ještě letos. Zastupitelé právě schválili zahájení rekonstrukce basketbalové haly. S rekonstrukcí chceme začít ještě letos, už v roce 2026 by tak pardubičtí basketbalisté a další sportovci včetně škol mohli užívat nové prostory.

Plánované úpravy zahrnují modernizaci administrativních, sportovních a ubytovacích prostor, rozšíření technické infrastruktury haly, zdvojnásobení tréninkových ploch, ale také instalaci solárních panelů na střechu. „Investiční náklady podle dokumentace činí 164,2 miliónů korun. Stávající basketbalová hala v majetku města je již ve velmi špatném technickém stavu, navíc kapacity tělocvičen pro sálové sporty chybí. Součástí projektu je zdvojnásobení tréninkových ploch. Je to první krok k zahájení tolika očekávané rekonstrukce areálu Dukly sportovní. Z těchto důvodu nechceme již čekat na státní dotace, ale díky zodpovědnému hospodaření jsme schopni se pustit do rekonstrukce z vlastních zdrojů, “ okomentoval financování 1. náměstek primátora Jakub Rychtecký zodpovědný za oblast sportu, ekonomiky a rozpočtu s tím, že případná dotace, o kterou město požádá Národní sportovní agenturu, by byla příjemným bonusem.
 

Projekt získal také podporu hejtmana Martin Netolický, takže na pořízení kvalitního vybavení haly je připraven se podílet také Pardubický kaj. „I Česká basketbalová federace je připravena podílet se na nákladech na vybavení haly, protože bude sloužit i nadále jako Vrcholové sportovní centrum mládeže CZ basketbalu,  ale také pro školení trenérů a rozhodčích a soustředění mládežnických reprezentačních výběrů, “ dodal Rychtecký.

Po rekonstrukci zůstane hlavním nájemcem BK Pardubice, který už nyní využívá halu každodenně. I tak ale musí využívat další tělocvičny ve městě, aby mohl trénovat 200 dětí v 9 týmech a 5 přípravkách. „Po rekonstrukci budou velkou výhodou dvě nově vytvořená tréninková hřiště a možnost provádět dva tréninky současně. Máme dohodu s baskeťáky, že díky tomu nebude potřeba využívat ostatních tělocvičen, a to zejména na ZŠ Studánka, Sportovním gymnáziu Pardubice, ZŠ Dubina, ZŠ Polabiny III, a tím bude více prostoru pro další sálové sporty, jako jsou ženský basketbal, florbal nebo házená a podobně, “ řekl  Jakub Rychtecký.
 
A jak bude hala vypadat?
1. Patro
🔸 Vstupní hala s recepcí
🔸 Šatny
🔸 Posilovna
🔸 Provoz balneoterapie
🔸 A samozřejmě basketbalové hřiště s výsuvnými tribunami pro 400 diváků a dvěma tréninkovými plochami
2. Patro
🔸 Hostel pro sportovce s kapacitou 12 lůžek
🔸 Administrativní zázemí
Hala bude mít na střeše solární panely a v jejím okolí město navýší počet parkovacích míst. Součástí projektu je i více zeleně.
 
Nyní mohou být zahájena výběrová řízení na technický dozor investora, na dodavatele stavby a podána žádost o dotaci.